sinusoida, czyli co mają Chiny do raka

Wpisy

 • sobota, 26 listopada 2016
 • wtorek, 22 listopada 2016
  • 15 lat temu


   Każdy człowiek ma dwoje Rodziców, dwie Mamy i dwóch Tatusiów. Na zapas. Kiedy do nieba dociera wiadomość, że na Ziemi ma się urodzić nowy człowiek, Anioły natychmiast wybierają drugich rodziców spośród tych, którzy żyją na Ziemi i kochają dzieci. I pierwsi i drudzy rodzice są prawdziwi. Jeśli dziecko jest szczęśliwe z pierwszymi rodzicami, czyli z tymi, którzy je urodzili, drudzy rodzice mogą się nigdy nie dowiedzieć, że byli tymi drugimi. Jeśli jednak stanie się coś złego i dziecko będzie samotne i zrozpaczone, wtedy tych drugich rodziców zaczyna coś męczyć. Miewają dziwne sny, często na ulicy czy w parku oglądają się za dziećmi, jakby próbowali kogoś rozpoznać, ale nie wiedzą, kogo i po co. Aż w końcu wpadają na pomysł, że być może są drugimi rodzicami dla jakiegoś dziecka, które ich potrzebuje i prosi w myślach, żeby przyszli i zabrali je do swojego domu. Wtedy zaczynają szukać.

   Największe nieszczęścia dzieci wynikają z pewnej nieuleczalnej choroby, na którą zapadają dorośli. Jest to choroba serca, polegająca na tym, że dorośli nie umieją kochać. To przez tę chorobę pierwsi rodzice, to znaczy ci, którzy dziecko urodzili, nie dbają o to dziecko, krzywdzą je, czasami porzucają i nic ich to dziecko nie obchodzi. Czasami ci dorośli, którzy bywają niedobrzy dla swoich dzieci, wiedza o swojej chorobie i nie chcą być rodzicami. Znacznie gorzej jest wtedy, kiedy tacy rodzice udają, że nie są chorzy. Tłumaczą się wtedy, że to wina dziecka, że ono jest takie niedobre i dlatego traktują je tak źle. Na tę chorobę serca nikt na Ziemi, ani nawet w Niebie, nie wynalazł lekarstwa. Ludzie wymyślili tylko sądy, w których się załatwia sprawy takich dzieci, a Anioły wyszukują im drugą mamę i drugiego tatę.

   Ale dlaczego, jeśli tak się dzieje, tyle dzieci mieszka w domach dziecka? Po pierwsze, dlatego, że tak trudno się znaleźć. Po drugie, ludzie zapominają, że są drugimi rodzicami. Albo nawet, jeśli mają już dziecko, które urodzili, mogą być zapasowymi rodzicami jeszcze dla innego. Myślą też czasem, że skoro nie dane im było urodzić dziecka, to znaczy, że anioły nie chcą, żeby je mieli. Z desperacji coś tak okropnego przypisują aniołom! Trzeba im wybaczyć i ich wzywać. Wtedy zaczynają mieć ten niepokój i dziwne sny. Wtedy sprawy są na dobrej drodze. Wtedy odnajdują swoje dzieci. (J.K-Z)


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „15 lat temu”
   Tagi:
   Autor(ka):
   romanska.3463
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 listopada 2016 12:44
 • poniedziałek, 21 listopada 2016
 • sobota, 19 listopada 2016
 • piątek, 11 listopada 2016
  • Podopieczni naszej Fundacji


   Każdego dnia mijamy dziesiątki, być może setki osób. Ludzi – dorosłych, młodych i starszych, dzieci… Każdy gdzieś zmierza, każdy za czymś podąża. Kobiety z torbami pełnymi zakupów, panowie z teczką, ktoś przystanie czytając ogłoszenia, ktoś rozmawia przez telefon. Grupa przedszkolaków idzie dumnie na spacer, para za parą. Uczniowie biegną z kołyszącymi się na plecach tornistrami. Dzień jak co dzień. Tysiące powtarzających się codziennie obrazów. Następnie każdy z nas wraca do swoich domów, zasiada z rodziną do posiłku, wykonuje machinalnie najpilniejsze obowiązki domowe, odpoczywa i przygotowuje się na następny, podobny dzień… Czy wszyscy? Może jedna z tych pań z torbą zakupów wraca ze świadomością, że ugotuje ostatni obiad w tym tygodniu, bo na więcej już nie wystarczy pieniędzy? Może jeden z tych panów właśnie odebrał telefon, że za brak zapłaconych rachunków jego rodzina właśnie straci wodę, światło lub ciepło? Może jeden z tych przedszkolaków, gdy wróci do domu nie będzie już mógł swobodnie biegać, bo czeka go ciepły koc do rana, aby nie zmarzł w ubogim domu? Może jeden z tych uczniów myśli o zjedzonym w szkole obiedzie, bo wie, że do końca dnia w już nie zje nic równie smacznego? Niestety, tak wiele rodzin przeżywa codziennie podobne dramaty. Tak proszę Państwa, dramaty. Dla każdego, dorosłego, w pełni odpowiedzialnego, a przede wszystkim kochającego swoich najbliższych człowieka ogromnym dramatem, jest to, gdy los lub zdrowie nie pozwalają mu zapewnić podstawowych środków do życia swojej rodzinie. Czytamy o tym w gazetach, podobne sytuacje oglądamy w programach telewizyjnych, słyszymy w radio. A nie rzadko w podobnej sytuacji jest rodzina sąsiadująca z naszym domem, z sąsiedniej miejscowości, z tej samej gminy. Często się zdarza, że właśnie ten, który pomocy potrzebuje najbardziej – nie prosi o nią. Z różnych powodów, których często nie rozumiemy, które są dla nas błahe. Nie wolno nam tego oceniać. Nie jesteśmy w tej właśnie sytuacji, nie jesteśmy tym człowiekiem. Lecz wolno nam pomóc. Wolno nam otworzyć swoje serce na krzywdę drugiego człowieka. Polecamy to, każdemu z Państwa kto nie próbował – wiemy z autopsji, że daje to wiele radości i satysfakcji.

   Właśnie z podobnego powodu w przyszłą sobotę odbędzie się Koncert pt. „Jesteśmy… „ Jesteśmy tu dla Was. Dla każdego z Was, który jest w potrzebie oraz dla każdego, który za naszym pośrednictwem chciałby pomóc. W sobotę będziemy pomagać jednej z rodzin, która zamieszkuje gminę Wojnicz. Rodzinie, którą dotknęła choroba, niesprzyjające zdarzenia losowe, brak dachu nad głową, ciężka sytuacja życiowa i materialna. Rodzinie, w której mimo codziennych trudności słychać śmiech dziecka oraz czuć wzajemną miłość i szacunek. Pomóżmy. Podarujmy im to co materialne i niezbędne dziś do życia, bo to co najcenniejsze i najtrwalsze oni już posiadają mimo choroby i problemów. Posiadają siebie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Podopieczni naszej Fundacji”
   Tagi:
   Autor(ka):
   romanska.3463
   Czas publikacji:
   piątek, 11 listopada 2016 17:58
 • wtorek, 01 listopada 2016
 • wtorek, 25 października 2016
 • wtorek, 18 października 2016
 • wtorek, 27 września 2016
 • piątek, 09 września 2016
  • dziś są moje urodziny

   56-te. Nie ma się czym chwalić, ani czego świętować :-). Niby nie ma , ale człowiek jest pusty i .....wypatruje tych życzeń na facebooku. Mam taki zwyczaj z sąsiadką, że zawsze się odwiedzamy w dniu urodzin. I to jej się dziś spodziewałam. Oczywiście była - nie zawiodła.
   Jakież było moje zaskoczenie, jak jeszcze ktoś do mnie przyszedł z życzeniami - moja wspaniała koleżanka - sama dobroć, nie człowiek (tak wam powiem w tajemnicy) to organizatorka wszystkich koncertów charytatywnych w naszej Gminie :-). Przyszła z prezentem, życzeniami i wspaniałym bukietem


   Urodziny - wesoło i miło, póki nie dostałam wiadomości, że odszedł ktoś wspaniały - bardzo mi bliski http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,9037355,Bractwo_Pif_Paf.html#TRrelS.
   Cholera - życie jest niesprawiedliwe.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „dziś są moje urodziny”
   Tagi:
   Autor(ka):
   romanska.3463
   Czas publikacji:
   piątek, 09 września 2016 22:52

Kalendarz

Październik 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Kanał informacyjny