sinusoida, czyli co mają Chiny do raka

Wpis

sobota, 24 września 2011

co można kupić za 21 zł ?

pół litra wódki, 5 win marki "wino", 10 piw, dwie paczki papierosów i jeszcze zostanie, chleb,  ponad kilogram schabu, dwie kury.
Długo by wymieniać..............
Za 21 zł można też kupić wiarę w człowieka, łzy i wielką, wielką radość..........
Mam znajomych, kolegów ? Nie wiem jak Ich to nazwać? Czy może powinnam powiedzieć, że Ich znam.... Mówią o nich "obszczymurki". Ja mówię zbieracze surowców wtórnych. Znajomi. Nie raz ratowałam Ich z opresji poniedziałkowo-kacowej. Bo wiesz szefowa, tak kurewsko suszy. Nie urodziłam się wczoraj i wiem jak suszy i doceniałam prawdomówność. Nie na bułkę dla chorego dziecka, nie na mleko dla stuletniej babci, tylko na piwo na kaca.... dawałam 2 złote, 3 złote, jak byłam przy kasie to i 5 złotych, Za zrozumienie sytuacji, za to, że mimo, że suszyło stawiali się do zbierania tych surowców wtórnych, za prawdomówność.

Kilka dni temu dali mi 16 zł, na leczenie Leszka, z ponurą miną mówiąc "kurwa, coraz mniej piw piją te polaki", dziś dali mi 5 zł ze słowami "chyba chytrusy powracali z wakacji, bo znów puszki są w rowach".....
Wycałowałam, podziękowałam.
Usłyszałam: a Pani się nie brzydzi ? Nie, nie brzydzę się, bo jak można brzydzić się szczerego serca? Brzydzę się bogatych, którzy mają wiele, i nie chcą się podzielić, brzydzę się tych którzy mają blisko, i nie mogą znależć czasu, żeby odwiedzić, brzydzę się tych,  których proszę o rzecz maleńką (np, znalezienie adresu ) i nie mają czasu, aby go znależć.... długo by wymieniać.
Jednak jedno jest pewne nie brzydzę się LUDZI !

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
romanska.3463
Czas publikacji:
sobota, 24 września 2011 18:53

Polecane wpisy